poznatok

Jan Fecko | 18.03.2021

Aplikácia krídel
Od Leona Lam
Čo robí krídlo, závisí od aplikácie vtáka
Existuje veľa krídelných teórií a nie som tu preto, aby som diskreditoval názory iných
Zdieľam len svoje nápady a dúfam, že to dokáže pridať hodnotu
Bez toho, aby som sa dostal do vedeckého hľadiska, toto sú moje myšlienky
Gliders
Niektoré vtáky sú klzáky, takže ich krídla sú dlhšie a perie sú navrhnuté tak, aby vyhovovalo tejto dĺžke
Tieto vtáky sú dobré len na kĺzanie a nemôžu sa vyvíjať veľké rýchlosti, pokiaľ sa nevyhovuje vetru
Napríklad albatros alebo morská čajka
Telo vtákov je menšie vo vzťahu k svojmu krídlu
Pomer tela k krídlu je skutočne faktor, ktorý určuje let
Prudké krídlo
Ako môžete vidieť nižšie orol má napríklad prudký dizajn krídla, aby sa kĺzalo celé hodiny a lietal rýchlosťou
Tieto vtáky sú dosť veľké v tele s dlhým rozpätím krídel
Orol klinového chvosta môže mať kombinované rozpätie krídel 3 metrov
Koristické vtáky sú jedným z najrýchlejších vtákov vo vzduchu a môžu sa ukoristiť našich milovaných holubov
Rýchle krídlo / vysoká rýchlosť
Toto je miesto, kde zapadli naše holuby
Počas rokov sa my holubové letáky vyvíjali z pretekárskeho výberu ideálne krídlo na šprintovanie a diaľku
Toto sa neberie do úvahy vtáčie svaly srdce, alebo na úrovni sily a fitness
Ako vidíte pod holubom na diaľku
Máme primárne a sekundárne lety
Chcem vidieť posledných 6 primárnych letov, aby mali väčší krok od zvyšku s poslednými 3 primárnymi letami, aby boli takmer rovnakej dĺžky
Primárne perie musia byť dlhé tenké lety a mierne zakrivené.
Pierka holuba musia byť v dobrej kondícii a žiadny nerovnomerný rast ani suchosť.
Pierka pod ním musia byť úplné a tesné a žiadne medzery, aby umožnili let
Zdravý holub by mal mať pekné tesné perie a keď sa zídu drobné ostne ako háčiky by mali udržať 2 perie celkom pekne pokope
Holub na krátku vzdialenosť
Mal by byť menej krokov medzi primárnymi a sekundárnymi letami
Posledných 3 prvenstiev je ešte dlhších, ale nie tak dlhých v porovnaní s krídlom na diaľku.
Pierka sú vo všeobecnosti širšie a v krídle je viditeľná kratšia dĺžka
Toto je všeobecné hodnotenie
Krídlo holubov musí byť úmerné svojmu telu k krídelnému pomeru
Nemá zmysel mať pretekárskeho holuba s veľkým telom a malým krídlom
Rád vidím v krídle od sekundárneho po primárny pomer 1:2 krídla a silné svaly, ktoré ho podporujú
Toto je len teória a sú holuby, ktoré nespĺňajú tieto kritériá a stále dobre lietajú
Aby holuby dosiahli svoj plný potenciál, musia byť zdravé a kľúčom k dobrému periu je dobré kŕmenie.
Správne množstvo vody, bielkovín, minerálov uhľohydrátov atď a prístup k slnečnému svetlu a správne množstvo cvičenia.
So schopnosťou zdolať krídla až desaťkrát za sekundu a udržať si srdcovú frekvenciu 600 úderov za minútu až 16-hodín bez oddychu je pretekársky holub nerovnaký športovec vzduchu.
To je úžasné 36,000 bije za 1 hodinu.
Väčšina vtákov bude lietať pohodlnou rýchlosťou lietania a hoci preteká, nemusí držať krok s lídrami v pretekoch.
Našim cieľom je chovať a trénovať naše holuby, aby lietali rýchlejšie a patrili medzi lídrov a vyhrávali.
Ďakujem za prečítanie!

Pridať nový príspevok